Setkání s afirmacemi Setkání s afirmacemi

Setkání s afirmacemi

Jednou jsem četla v pozvánce na jógovou akci též poznámku, budeme  využívat afirmace. Seznamovala jsem se s jógou tehdy poměrně krátce, a proto jsem byla tak trochu nedůvěřivá, to je zase něco jako utvrzovat se, že jsem  šťastná, i když se na mě valí jeden problém za druhým, ale zkusím to…


 Jenže tentokrát to nebyla nic neříkající přednáška s radami,  co by se mělo a nemělo, ale parta příjemných lidí cvičících jógu a po skončení určité asány jim cvičitel při relaxaci po daném cviku řekl větu, která plně vystihovala okamžité pocity vzbuzené cvičením.
Ze začátku jsem byla trochu skeptická, divila se, že místo uvítání  začali všichni  pochodovat na místě a hlasitě volali  - jsem bdělý a připravený, ale když další cvik při rozpažení celá parta říkala jsem pozitivní, potom při předpažení jsem energetická , nakonec i já radostně křičela  Jsem nadšená!!!!!. A vžila jsem se i do role lva, který mimo lví řev s uvolněním  nabízel afirmaci, která  očišťuje  každou  myšlenku a činy


 Ale byly zde i rčení v pomalém duchu, - v rozpažení jsme prociťovali srdíčko a říkali si Mé srdce je plné síly a odvahy -ano tak jsem se cítila po skončení pozice bojovníka. Ale tato síla mě neopouštěla ani večer ani druhý den. Tato jóga byla tak trochu jiná než jsem poznala, byla to hodina anándy jógy. Bylo to něco, co jsem hledala, protažení, ale i myšlenky  a afirmace od velkého jogína Joganandy a jeho dosud žijícího žáka Krijanandy, který  ze základů cvičení Jogody,vytvořil cvičení Anánda jogy – jógy radosti. Už jsem se těšila na další týden, kdy jsme při kobře Radostně a pozitivně  překonávali překážky života, při Rybě Naše duše plula na vlnách kosmického světla a moře a těšila se na závěr do nejoblíbenější a zároveň nejobtížnější jogínské polohy-  polohy mrtvoly, kdy jsem  všechny své starosti a napětí svěřila do náruče míru. A na závěr jsem již při konečné meditace spočinula ve své oblíbené pozici diamantového sedu s vědomím, že moje mysl je pevná, pevná jako skála.


Začala  jsem si večery a rána zpříjemňovat vlastními afirmacemi , kterými jsem bojovala s životními  útrapami, využívala i moudrá  hesla několika knih Tajemství, které vydal Swamí Krijananda a snažila se nejenom v pozici stromu být klidná a vyrovnaná, ale  zároveň získat vlastnosti orla, který ve středu bouře života zůstává klidný. 


Absolvovala jsem několik kursů ananda jógy  s různými cvičiteli,  poznala , že každý cvičitel zanechal v té své lekci tak trochu obtisk svého podání ananda jógy a jsem vděčná, že mohu stále pokračovat v této filosofii, kterou tak úspěšně přizpůsobil Západu velký jogín Jogananda a jeho žák Swamí Krijananda .Snažím se o využívání afirmací v každodenním životě, tentokráte již i prostřednictvím určitých , pravidel, která nám předal Swamí Krijananda  ve své knize učebnici Rádžajoga a ke které se ráda vracím.



Labuti pirka