Úplněk Úplněk

Úplněk


Najasvámí Jyotish

Letos o Vánocích byl úplněk, relativně vzácná událost, která byla naposledy před 38 lety. Úplněk nastane, když jeho celý povrch ODRÁŽÍ světlo Slunce zpět k zemi. Tak jako měsíc se každý měsíc OTÁČÍ kolem země a PROCHÁZÍ RŮZNÝMI  FÁZEMI, OD NOVOLUNÍ, kdy není odraz světla, K POLOVINĚ a nakonec K ÚPLŇKU. V ASTROLOGII JE měsíc spojován s našimi emocemi. Zajímavostí je, že měsíc je TMAVÝ,  když je mezi zemí a Sluncem, právě tak JAKO naše emoce jsou tmavé, když vkročí mezi nás a světlo.

Paramhansa JÓGANANDA často říkával: „Měsíc dává více  světla než VŠECHNY ostatní hvězdy." Toto je důležitá duchovní  představa, ezoterický význam, z kterého vyplývá, že zatímco měsíc (duchovní mistr) nevytváří světlo ze SEBE SAMA, JEN odráží světlo od Slunce (BOHA) a tím naplňuje NAŠI  NOC mnohem větším světlem než VŠECHNY hvězdy (ega). Kamala Silva - velká ŽAČKA Paramhansa Jóganandy, ROZPOZNALA, že  byl dokonalým odrazem božství a nazvala svoji knihu o NĚM „DOKONALÉ zrcadlo.“

NA ŠTĚDRÝ VEČER se šla  Julie, mladá žena z Moskvy, která je v Ananda Village, UPROSTŘED NOCI ZA ÚPLŇKU PROJÍT. Noc byla chladná, NÍZKO U ZEMĚ mrazivo a ona ZPOZOROVALA, ŽE PŮDA VYPADÁ JAKOBY JISKŘILA . Měsíc odrážel body  světla NA ZMRZLÉ ROSE NA SPADANÉM LISTÍ, KTERÉ POKRÝVALO ZEM.  NATOČILA POZORUHODNÉ VIDEO TISÍCŮ třpytivých bodů světla, které S POTĚŠENÍM PŘIKLÁDÁME  NA KONCI TEXTU.

TOTO TAKÉ MÁ HLUBOKÝ duchovní VÝZNAM. Krása a světlo jsou všude. JEN JE MUSÍME VIDĚT. STĚŽÍ BY NĚKDO VYMYSLEL LEPŠÍ POETICKOU PŘEDSTAVU PRO BEZNADĚJ „NEŽ  MRTVÉ LISTÍ UPROSTŘED MRAZIVÉ NOCI.“ A POŘÁD JEŠTĚ, PŘI SPRÁVNÉM POCHOPENÍ, JE NAPLNĚNO SVĚTLEM A ZÁZRAKEM. Život TAKÉ, dokonce ve svých nejtemnějších momentech, je naplněn Božím světlem. ABYCHOM HO SPATŘILI, JE potřeba PROSTĚ ztišit naše emoce a otevřít oči. A když vidíme Boží světlo, MŮŽEME HO ZRCADLIT DRUHÝM.

Dnes je Nový rok 2016. V TOMTO ROCE  obzvláště NÁŠ  KŘEHKÝ SVĚT POTŘEBUJE  větší zdroje světla. ŽÁDNÁ TMA NEMŮŽE TRVAT TAM, KDE SVÍTÍ SLUNCE A MĚSÍC. AŤ JE TEDY MEZI NAŠIMI PŘEDSEVZETÍMI PRO ROK 2016 ROZHODNUTÍ BÝT DOKONALEJŠÍM ODRAZEM BOŽÍHO SVĚTLA A KRÁSY.

 DEJ SI TENTO ROK PŘEDSEVZETÍ, ŽE SE STANEŠ ZRCADLEM BEZ POSKVRNY NEBO ALESPOŇ ÚPLŇKEM.

přeložila L.M.

V božském světle

Najasvámí Jyotish - Dotek světla 1.1.2016Labuti pirka