Ať intuice je tvůj průvodce

Ať intuice je tvůj průvodce

Najasvámí Jyotish 


Našel jsem některé úžasné a zábavné příklady pokročilých duší, vedených intuicí. Tyto příběhy jsou z knihy Můj drahý Olivere, dopisy, které napsal Paramhansa Jógananda svému druhému nejpokročilejšímu žákovi, Jógačarjovi Oliverovi Black. Zde je vyprávění jak Jógačarja potkal svého gurua.

Mistr řekl, že byl ve městě  Washington a vracel se  domů, do Los Angeles. Přímý směr jeho zpáteční cesty by byl přes město Columbus ve státě Ohio, ale řekl, že vnitřní hlas/Božská Matka mu řekla, aby jel přes Detroit. Když přijel do Detroitu, nevěděl kam jít, co dělat. Vzal svůj adresář telefonů a prstem projížděl list po listu, až se jeho prst zastavil u jména Maude Emerson. Zavolal Maude Emerson a řekl jí, kdo je, že je Jógananda.  A skutečně, ona se zúčastnila před mnoha lety jeho přednášek. 
Objasnila mu, že tehdy se kdosi sekával u ní doma se skupinou lid, a učil je lekce jógy, asi  deset až dvanáct lidí. Mistr řekl „Chci se s tím mužem setkat.“  A ona nás dala dohromady. 
 
 Jógačarja Oliver Black

Další příběh nám vypráví o tomto intuitivním spojení z jiného směru. Jógačarja píše: Jednoho rána jsem přišel do své kanceláře a měl jsem podivný pocit, jakési svědění a poškrábal jsem se vzadu na hlavě, na místě prodloužené míchy♣. Šel jsem k nám do kanceláře pokladny a řekl: „No, nevím co se děje, ale šel jsem domů a vzal jsem si tašku, byl bych rád, abyste mi koupil letenku do Indianapolis; a když jsem tam přiletěl, nevěděl jsem proč jsem tam! (Vzal si taxíka do jednoho ze dvou nejlepších hotelů ve městě.) Vstoupil jsem do hotelu a šel k recepci a ptal jsem se zaměstnance: „Je tu zaregistrovaný někdo jménem Jógananda?“ Podíval se na mne a řekl: “Ne, není.“ „A kde je ten druhý hotel?“ „Jděte tudy dolů touto ulicí.“ 
Když jsem tam přišel, šel jsem rovnou k přepážce a ptal se: „Je zde registrovaný někdo jménem Jógananda?“  Odpověděl: „Ano v devátém poschodí.“ Hned jsem tam vyjel výtahem a zaklepal na dveře. Dveře se otevřely a tam byl on! Jógananda řekl, „Věděl jsem, že přijdeš! Věděl jsem, že přijdeš! Věděl jsem, že přijdeš!“ 

Intuice se rozvíjí, když se přibližujeme k Bohu a působí více z naší duše než z našeho ega. Intuice, jak vidíte, je přirozený způsob vnímání duše. Naši intuici můžeme postupně zlepšovat. Nejprve potřebujeme rozvíjet naši schopnost cítit: ne emocemi, ale klidným smyslem pro poznávání. 

Potom potřebuje jednat podle intuitivního vedení, což ji pomůže rozvíjení právě tak, jako cvičení pomáhá rozvíjet sílu svalů. 
Jak vidíme v těchto dvou vyprávěních, každý jednal podle silných pocitů, i když další krok ještě nebyl odhalený. Vyžaduje to víru a odvahu jednat podle intuitivního vedení. Pokoušej se to dělat krok za krokem. Nedoporučoval bych vám začít tím, že si koupíte letenku.  Je lepší počkat, až vaše intuice bude více rozvinutá.
 
Nejvíc důležité je rozvíjet meditaci. A být v kontaktu s naší duší. Jeden dobrý přítel mi doporučil něco oč se chci s vámi podělit. Řekl mi: „Začal jsem zaznamenávat každou meditaci. Začal jsem si poznamenávat číslo, jak dlouho byla zaměřená moje pozornost a také číslo, označující hloubku mé oddanosti. Tím, že jsem sám sebe udělal zodpovědným, skutečně jsem prohloubilo svoji meditaci.“  
Já sám jsem s tím začal tím, že jsem z toho udělal své Novoroční rozhodnutí a mohu potvrdit účinnost tohoto doporučení. Pociťuji, že se mi daří zlepšovat soustředění, otevřít se intuici a přitáhnout Mistrovu milost a vedení. Můžete se o to také pokusit. 

V božském přátelství
Najasvámí Jyotish 

♣ _Poznámka překl: Prodloužená mícha je malá prohlubeň ve spodní části lebky na zadní straně.https://www.ananda.org/…de/   Jyotish 6.1.2023
Překlad: Libuše Majznerová www.ananda-cr.cz Labuti pirka