Inspirace pro vznik webu a Klubu Labuť Inspirace pro vznik

Inspirace pro vznik webu a Klubu Labuť

Poděkování Labuti

Jednou v zimě jsem byla nemocná a tento nucený odpočinek mě donutil více uvažovat o svém životě. Oko mi najednou spočinulo na obrázku labutě a uvažuji – proč mě tato labuť tak přitahuje ? Tu mi přiletí myšlenka Paramhansa  (Jogananda ) znamená nejvyšší labuť ...... mám horečku, potřebuji více ochrany, nechci být sama.... mentálně přenesu obraz labutě z mandaly do svého srdíčka a  pomalu usínám.... po chvíli se budím klidnější a s nižší teplotou a slibuji věrnost „své“ labuti – ale tajně – jenom já a „moje“  labuť – moje ochrana.
Po uzdravení se cítim bezpečnější, začínají se plnit přání dávno ukrytá v hloubce mé mysli a začínám uvažovat o cestě do komunity ANANDA Assisi... Prohlížím si fotografie účastníků pobytů z minulých let a objevím krásnou fotografii  jezírka s plující labutí v objektu ašrámu.  O mé cestě je rozhodnuto, chci  vidět místo klidného spočinutí „mé“ labutě, uvědomuji si, že Paramhansa neznamená pro mě pouze vyšší  titul Joganandy, který vyjadřuje božský pták Brahmy, ale je to rovněž nádherný symbol Ananda jogy. Tento  velký bílý pták je rovněž symbolem čistoty a klidných duší plujících na božském jezírku mysli, tento pták ale musí mít velkou sílu – energii, aby mohl vzlétnout vzhůru čelit bouřím života – tuto sílu mu dávají energetizační cvičení  a hlavně musí mít silný dech – jenž ananda joga s energetizačními cviky vydatně posiluje, a proto není pro mne náhoda, že po 4 letech pravidelného cvičení  ananda jogy se moje plíce se středně těžkou ventilační poruchou stávají  plícemi se skoro normálními ventilačními hodnotami – kdyby totiž tato velká labuť neměla dobrý dech, nemohla by letět v čele šiku, nemohla by  tak starostlivě pečovat o svá jogová mláďátka a nemohla by zpívat svoji píseň lásky.
Jsem vděčná  vesmírným silám, že mi splnili přání rozjímat v Anandě u jezírka s Labutí, mohla jsem se s ní vyfotografovat   a bylo mi umožněno složit slib žákovství před oltářem mistrů.


D ě k u j i  „své“  labuti za možnost plout v jogovém jezírku Anandy jogy,d ě k u j i  za možnost čištění  svých peříček dušiček meditacemi, aby zbělely jako ty její, d ě k u j i   za účinné cvičení, které dodává zdraví a sílu odolávat v životních bojích a dává sílu  dýchat,  d ě k u j i  za moudra psaná bílými brky jejich per, d ě ku j i  za možnost úkrytu pod jejími obrovskými bílými křídly  a  d ě k u j i za tony jejich  labutích písní..

Tato labuť inspirovala skupinu kamarádů účastníků zájezdu do Ananda assisi a přátelů ze cvičení ananda jogy k  vytvoření webu, jehož hlavními myšlenkami jsou moudra Joganandy a Krijanandy, ale respektuje i jiné duchovní směry a je otevřen všemu pozitivnímu, které čerpáme do svých srdíček z vesmíru.   BH.Labuti pirka