Co je tento život? Co je tento život?

Co je tento život?

Kdykoliv dostaneme příležitost navštívit Havaj, jsme naplněni posvátnou úctou k životní síle neboli práně, která tu vše prostupuje. Je ohromující vidět různost rostlin, které na pevnině dosahují možná 12 cm (5 palců), ale zde na Havaji dosahují více než 1,5 metru. (6-10 stop 30,48 cm) s květy a listy zářící barvami a životem.

Pochopení a použití prány je jedna ze základních myšlenek učení Paramhansa Jóganandy:
v Energetizačních cvičeních, v magnetizovaných modlitbách, afirmacích a krija józe. Když byl Jóganandadží na svém ohromně úspěšném přednáškovém turné po Americe, často říkal posluchačům v přeplněných sálech: „V gramu masa je dost energie, která by zásobila energií město Chicago na týden. (pro ilustraci vzal mezi prsty kousek svalu na své paži) 

Trik spočívá v tom, abychom si byli vědomi této životní síly, která je v nás, kolem nás, všude a směřovat ji tam, kam potřebujeme.

Nedávno cestovala moje přítelkyně z Itálie do Indie, uklouzla a zlomila si kost v kotníku. Lékař jí dal kotník do sádry a řekl jí, že nemá kotník zatěžovat a nebude moci cestovat několik týdnů.Tím, že celý život praktikovala Jóganandova učení, trávila „domácí vězení“ v hotelovém pokoji a denně posílala zlomené kosti energii a vizualizovala si ji znovu zdravou.

Po třech týdnech lékař užasl, když si prohlédl rentgenový snímek a řekl: „Pozoruhodné uzdravování“. Odstranil těžkou sádru a dal jí lehkou, vzdušnou sádru. Naše přítelkyně bude brzy na cestě zpátky.

Ale tato životní síla může být použita i jinak než na uzdravení zlomené kosti, protože prána je také vědomá. Části našeho života, které jsou „zlomené“ jiným způsobem, nevyřešené emoce, minulá ublížení, karmické bloky s lidmi, vzorce myšlenkového odporu - to všechno může být uzdraveno posíláním životní síly. Nejdříve je třeba, abychom si byli citlivě vědomi kde je „zlomenina“ v proudu
životní energie a potom tam posílat pránu. Bez potřeby analyzovat přesně proč a jak psychologický problém vyvstal, můžeme posílat vědomě-bdělou životní sílu, aby ROZVÁZALA naše emoční uzly abychom byli opět celí, neporušení. Klíč je v tom, abychom byli připraveni nechat minulost za námi a dovolit proudu jemné energie, aby nás uzdravila.

Nakonec pro ty, kdo hledají duchovní svobodu, můžeme tuto pránu v meditaci posílat do vyšších center uvědomění. Když to děláme opakovaně pravidelnou praxí, naše vědomí se naplní energií  a rozšíří se, abychom vnímali jeho jednotu s větší realitou. 

Jako rostliny na Havaji, které ohromně rostou, když se koupou v práně na Havaji, můžeme i my zesílit vyjádření sebe sama. Jakmile jednou víme, jak pracovat s touto božskou životní silou, můžeme ji použít k odemknutí našeho vlastního potenciálu – fyzicky, mentálně a duchovně - 
a začít si uvědomovat kdo a co ve skutečnosti jsme.

Jak jednou Jógananda řekl: „Co je tento život, proudící v mých žilách? Může to být něco jiného než božského?“

S radostí v tomto životě, Najasvámí Devi.Labuti pirka