Film Hledání štěstí Film Hledání štěstí

Film Hledání štěstí

Svět v krizi, vládní kolaps, klimatické katastrofy, nesmyslné násilí, všude prostupující korupce. Protesty, zloba, zoufalství. Fiktivní novinářka Juliet Palmer – reportérka specialistka na pátrání  v oblasti korupce dostává neobvyklý úkol od svého vedoucího v časopisu Profiles – navštívit duchovní komunitu v severní Kalifornii, která se ukazuje jako alternativní řešení již téměř padesát let. S velkou dávkou skepticismu smíšenou se špetkou zvědavosti se Juliet pouští na profesionální a osobní putování, do skutečného života komunity.

Film se odehrává v Ananda komunitách v Kalifornii, Itálii a Indii. Juliet se tam setkává se skutečnými lidmi, kteří nejen odpovídají na její otázky, ale vítají ji v prostředí, které  by si nikdy neuměla představit.
Příběh, který se vynořuje, má svůj začátek v roce 1920, kdy k americkým břehům poprvé přivezl jógu Paramhansa Jógananda, autor knihy Životopis jogína,  patřící mezi nejčtenější životopisy všech dob.

Jeho dvě hlavní poselství – že změna přichází zevnitř a  že prostředí značně ovlivňuje naše životní zkušenosti a duchovní vývoj -  byly přijaty jeho nejmladším žákem J.Donald Waltersem, později známého  jako Svámí Krijánanda,  který v roce 1968 zakládá první „ Kolonii světového bratrství“, které Jógananda předpověděl.

Během Juliina pátrání po svém příběhu, se vynořuje  vlastní portrét komunity. Publikum potkává lidi, kteří svými vlastními slovy vypráví, jak přešli od idealismu ke své vnitřní proměně, k praktickému způsobu života, který má schůdná řešení pro udržitelný, harmonický a naplňující život. Během jejích interview a zvláště z hovoru s Krijánandou, se setkává tváří v tvář s její vlastní životní  odyseou a jejím vlastním pátráním po štěstí.

Jeho odpovědi ji vedou nejen k objevování faktů o životě komunity, ale k universálním pravdám, které mají sílu přeměnit její vlastní život.
 
Hledání štěstí: – Když ty  se změníš, všechno se změní.

Příprava a natáčení filmu trvalo přes tři roky, původně s pracovním názvem "Cities of Light",“Města světla „ a při jeho dokončení byl film nazván Finding Happiness - Hledání štěstí. Film měl předpremiéru 25. dubna 2013 v Anandě Assisi v Itálii( přesněji ve městečku Bastia u Assisi). Měla být uvedena za přítomnosti Svámí Krijánandy. Svámí Krijánanda tento film již předtím zhlédl celý, chyběla jen synchronizace zvuku a obrazu. Byl velmi dojatý, protože film překonal jeho očekávání a je dokladem toho, do jaké míry se podařilo naplnit vizi Paramhansa Jóganandy o „světových koloniích bratrství“, o nichž píše v knize ŽIVOTOPIS JOGÍNA.

Z Anandy Assisi přišla zpráva, že v neděli 21.4.2013 v ranních hodinách svámí opustil své tělo. Předpremiéry filmu se nedočkal.

 Čerpáno  z  http://findinghappinessmovie.com/about/the-story/
A mnoho videí v angličtině na http://findinghappinessmovie.com/blog/video->blog/
Místo je popsáno a příběh byl knižně publikován v knize Svámí Krijánandy: Místo, zvané Ananda – vydané v angličtině a jeho podstatnou část možno on-line stáhnout na  http://www.ananda.org/free-inspiration/books/a-place-called-ananda/Labuti pirka