Láska je kouzelník Láska je kouzelník

Láska je kouzelník

220 z Knihy: Svámí Krijánanda Tak jak my ho známe: LÁSKA JE KOUZELNÍK 1/1

Byla jsem pevně rozhodnuta přijmout Mistra za svého gurua. Dosud jsem ale osobně nepotkala svámidžího a nevěděla jsem kam ho mám umístit na obraze svého duchovního života. Jsem učitelka hudby a profesí hudebník. Hraji na flétnu, ale hudba pro mne není něco co dělám. Hudba je to, co jsem.


Jednou, když jsem šla pomáhat při přednášce a při nedělním Obřadu světla v Ananda Mandiru, jsem si vzala z košíku u vchodu kazetu, která byla nabízena zdarma. Její titul byl: Duch Anandy v hudbě. Měla jsem tehdy dokončit jeden umělecký projekt a proto jsem si tiše pustila tuto kazetu. Byly to písně skupiny Ananda Singers, zpěv sboru a různá sóla, která zpíval svámidží. Melodie a vibrace se mi líbily, i když můj cvičený hudební sluch sem tam zaslechl chybějící nebo falešný tón. Poslouchala jsem dál tímto způsobem napůl s potěšením, napůl kriticky až do místa na konci kazety, kdy zpíval svámidží.

 Potom začal zpívat píseň: Láska je kouzelník.


Láska je všechno co znám:
paprsky slunce na sněhu
v dlouhé, tmavé zimě, bez hudby.
Oh, mé srdce je v plameni
a spaluje každé mé přání.
Jen ty zůstáváš a další život!


Zpíval nádherně, ale téměř jsem si toho nevšimla. Zmizel sluch hudebníka, byl přemožen mým srdcem oddané žačky. A toto srdce bylo zasaženo něčím velmi hlubokým, neodvolatelným. Zatímco slova plynula dál, začala jsem plakat a potom vzlykat.


Příliš dlouho jsem se toulal,
promarnil jsem životy
s představou, že se o mne nestaráš.
Teď znám tvůj úsměv.
Byl stále můj;
poslouchal jsem, byla tam láska.
Láska, která bere dech.
Všechny hvězdy tam nahoře na mne volají:
'Vrať se domů, všechny vlny života se promění v pěnu!'
Jen láska může uzdravit všechnu bolest, kterou cítím.
Jaký hlupák jsem byl, že jsem se k tobě otočil zády!


Když píseň začala, osoba svámidžího byla nepodstatná pro můj duchovní život. Když skončila, svámidží měl v mém srdci natrvalo své místo.


(Vyprávění Bhagavati)
Překlad: L.M. Leden 2015Labuti pirka