Lidový léčitel J.Paseka

Lidový léčitel J.Paseka

Jindřich Paseka

dle Wikipedie a internetu


J. Paseka (15. července 1928– 7. července 2005 byl český bylinkář, lidový léčitel  a psychotronik Mezi jeho žáky se řadí bylinkář, diagnostik a léčitel Bohumil Jukl působící v Praze a v Sádku u Poličky; bylinkář a léčitel Břetislav Nový. Začátkem roku 1948 sloužil dvacetiletý Jindřich Paseka na československých státních hranicích, ale po únoru 1948 byl zatčen, obviněn z politického deliktu a odsouzen na 12 let odnětí svobody
Po odpykání sedmi let trestu byl omilostněn. Původním povolání byl klempíř, pracoval jako lakýrník a zásobovač. Svoje neobvyklé schopnosti u sebe Jindřich Paseka objevil při hledání vody (proutkaření) ve 30 letech[ svého věku Svoje neobvyklé schopnosti považoval za Boží dar a postupně je kultivoval.


Ve Svratouchu na Vysočině, kde prožil většino svého života, působil od roku 1969, také se zde oženil a měl tu i svoji léčitelskou praxi Diagnózy a bioenergetické působení byly Pasekovy dominantní léčitelské atributy.[Diagnózy svých pacientů byl údajně schopen určit až s 80% úspěšností za použití virgule ve tvaru silné ocelové pružiny.[ Při léčebném působení bioenergií na pacienty používal Jindřich Paseka nilský kříž, který držel v ruce.] Jindřich Paseka působil léčitelsky i distančně („na dálku“).[ Každé pondělí večer (společně se čtenáři měsíčníku Regenerace) spoluvytvářel mentální „Kruh naděje“

V 70 letech 20. století byl poradcem v otázkách životosprávy pro tehdejšího prezidenta Československé republiky Ludvíka Svobody. ] Léčitelsky pomáhal i některým hercům a politicky či společensky významným osobnostem (kardinál František Tomášek, Lubomír Štrougal, prezident Ludvík Svoboda, herečka Helena Růžičková, Jana Brejchová, herec Jaromír Hanzlík,  Svoje diagnostická zjištění předával i lékařům a po sametové revoluci v roce 1989 začal svoje léčebné postupy i publikovat. (Jindřich Paseka byl přispěvatelem do časopisu Meduňka.)

V roce 1990 odešel do starobního důchodu a ve Svratouchu na Vysočině se dále věnoval výlučně léčitelské praxi.[ Za svoje služby nepožadoval peníze. Dárky, které mu jeho vděční pacienti věnovali, povětšinou rozdal. U jeho domu se tvořily fronty osob, kterým bez oddechu pomáhal (průměrně diagnostikoval asi 100 lidí denně;] spal prý jen asi 3 hodiny denně)
Byl pravidelnou osobností na vlašimských seminářích O mezních otázkách astronomie, které navštěvoval od roku 1992.] Poslední jeho návštěva ve Vlašimi se uskutečnila v roce 2004.] Od roku 2003 už nekouřil (původně byl silný kuřák, cca 60 cigaret denně), bojoval s rakovinou plic Zemřel ve věku 77 let na celkové vyčerpání organismu.

Některé z rad z jeho učení, které kolují po internetu.... ...

Využíval strouhané syrové brambory s trochou vodu na uklidnění žaludku
bolesti v kloubech léčil 1/4 tvarohu, 2 lžíce strouhané mrkve  promíchat a přiložit na bolavý kloub
na žlučník doporučuje čaj z fenyklu, po mastném jídle čaj z fenyklu a pampelišek vařit 7 minut
na křečové žíly obklad z kyselého zelí na lýtko na l hodinu, opakovat 5x

Doporučuje popáleniny ze slunce potírat octovou vodou, na záněty i povrchové přikládat obklad s syrovou cibulí na 2 hodiny, proti atroze čaj z mateřídoušky, lze údajně stále pít, mateřídoušku používá rovněž proti skleroze a nespavosti a čaj z žebříčku pít,pokud se kupují vajíčka.

Varuje proti nadměrnému pojídání banánů, pomerančů, čokolády a alkoholu

Krev čistí žitná káva, dubová kůra se používá proti chemickým lékům a prostředkům,
nezavařovat ovoce s peckami a dávat si pozor na překyselení i z přemíry ovoce, z ovoce jsou zásadité pouze hrušky., 
Labuti pirka