Mnich, který prodal své Ferrari Mnich, který prodal své Ferrari

Mnich, který prodal své Ferrari


Robin S. Sharma

Knihu v¨češtině vydalo nakladatelství Portál a vypráví  o  o prestižním právníkovi, Julianu Mantleovi, který ve svém hektickém životě dostane infarkt a zhroutí se přímo v soudní síni. Potom prodá všechen svůj majetek a vydá se do Indie.
 Po třech letech se objeví u vypravěče, svého tehdejšího žáka, aby mu předal co se naučil, dodal smyslu jeho životu. Vypadá mladě, je plný elánu, klidu, vyrovnanosti, zkrátka dokonalý. Vypráví svůj příběh, s originální myšlenkou, že se v Indii doslechl o mudrcích ze Sivany, v Tibetu, kteří znají recept na plný život, žijí nesmírně dlouho a nikdo je neviděl. Tak se tam vydá a samozřejmě je brzo najde [úsměv]. A oni mu všechno předají, své rituály, pět tisíc let staré a ověřené recepty a to vše jen pod podmínkou, že to naučí všechny, kdo to mohou potřebovat, neboť uzrál čas pro rozšíření. A tak se vrátil na západ a povídá to svému někdejšímu žáku. A ten fascinovaně poslouchá.  

Juliánova moudrost v kostce:

Dovednost - Soustřeď se na přítomnost
Moudrost - Žij tady a teď, užívej si daru přítomnosti. Nikdy neobětuj štěstí pro úspěch. Užívej si cesty, žij každý den tak, jako by byl tím posledním.
Techniky - Prožívej dětství svých dětí. Projevuj vděčnost. Staň se pánem svého osudu.

Autor napsal další knihy s myšlenkami autora jako hesla pro každý den nebo tajné dopisy mnicha, na našich stránkách je příběh z knihy Pohádka o Petrovi a jeho kouzelné nitce.


Labuti pirka