Strach - automatická kresba

Strach - automatická kresba

Strach v automatické kresbě

 Citace z knihy  Jarmily Beranové z knihy Láska skrze Poznání anebo o kresleném Dávání (kapitola ,,Strach v automatické kresbě“, str.66) se souhlasem autorky www.pastelovysvet.cz

 

S tímto malým rituálkem můžeš začít kdykoliv, nejlépe večer, ve chvilce zklidnění. Spustřeď se, svůj   vnitřní zrak obrať do svého nitra, tam, kde máš uložen strach. Představ si jakou má barvu a tvar. Vezmi příslušnou pastelku a nakresli jej, nakresli jej směle, přitlač na tužku, strach je někdy úporný a nezdolný, celý ho vyčmárej na papír a poslední zbytky strachu třeba ještě na další papír. Tak teď už je strach na papíře, ne ve tvém nitru. Co teď s papírem plným strachu? Budeš ho schovávat, aby tě někde pořád strašil? To přece nechceš. Tak tedy ten papír se strachem spal v ohni, nebo roztrhej na malé kousíčky a hoď do koše.

Když bude roztrhaný, už nebude mít sílu, Tak to je všechno, Jak se cítíš, nic, moc, nebo je to trochu lepší? V obou případech zkus tento rituálek dělat alespoň sedm dní. V posledních dnech si všimneš, ž e  už volíš jiné barvy a křivky pro svůj vnitřní strach, což je známka, že strach bledne, ztrácí na intenzitě a rozpouští se. I ty, kdo vůbec nikdy nemáš strach, zkus si tuto malou léčebnou kůru automatickou kresbou udělat alespoň jedenkrát za měsíc, nebo třeba před náročným jednáním, lékařským vyšetřením, zkouškou.

 Labuti pirka