Dalaljamova kočka a umění příst Dalaljamova kočka a umění příst

Dalaljamova kočka a umění příst

David MICHIE

David Michie je australský spisovatel, autor řady mezinárodních bestsellerů, mimo jiné knih Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda, Buddhismus pro zaneprázdněné a celosvětově úspěšné románové série Dalajlamova kočka. Jeho knihy byly přeloženy již do 25 jazyků a vyšly ve více než 30 zemích. Příběhy z románů Dalajlamova kočka se navíc brzy dočkají filmového zpracování. David Michie je také pravidelným hostem na mezinárodních konferencích, kde přednáší o přínosech meditace a bdělé pozornosti. 

Kniha byla v češtině vydána roku 2013 v nakladatelství Synergie Publishing  a najdeme zde i krásný citát spisovatele Roberta Byrne Mýlit se je lidské, příst kočičí …  Tato knížka je volným pokračováním knížky Dalajlamova kočka  a  dalším volným pokračováním je Dalajlamova kočka a síla meditace


Než dalaljama odjede na přednáškové turné do Ameriky, uloží své milované kočce Jesce (JSK, Její svatosti Kočce) určitý úkol: objevit pravou příčinu štěstí. Plnění úkolu zavede kočku do netušených dobrodružství! Napínavá honička ulicemi McLeod Gandže ji dovede k nečekanému zjištění o tom, jak je nebezpečná sebestřednost. Setkání s tajemným jogínem Tarčinem jí odhalí vlastní minulost – což má dramatické následky pro nás pro všechny. Útržky rozhovorů, které vyslechne v Himálajské literární kavárně, jí pomůžou odhalit podobnosti mezi vědou a buddhismem v klíčovém tématu štěstí – ať už při tom poslouchá vážené univerzitní profesory a psychology, vysoce postavené lamy nebo slavné spisovatele.Jiskřivá moudrost, srdečnost a kapka rošťáctví v Dalajlamově kočce a umění příst nám kouzelným způsobem ukazuje, proč se z Jesky stává jedna z nejmilovanějších koček na světě. Jaký je tedy skutečný důvod předení? Toto tajemství dalajlama šeptem prozradí, až se vrátí z cesty – jenom uším Jesky a těm, s nimiž má jeho kočka karmické spojení.

Labuti pirka