Paulo Coelho Hipík Hipík

Paulo Coelho Hipík


V částečně autobiografickém románu Hippie se brazilský spisovatel Paulo Coelho vrací do svého mládí, do bouřlivé doby přelomu 60. a 70. let 20. století. Na pozadí hlavní linie vyprávění, líčícího cestu dvou mladých lidí – Paula a Karly – za duchovním poznáním do Nepálu, sledujeme celosvětové hnutí hippies i dramatické události jara roku 1968 ve Francii. Paulo a Karla se setkávají v Amsterodamu, kde Paulo doufá najít nové životní impulzy, nakonec se však nechá přesvědčit a nastoupí s Karlou do autobusu směřujícího do Káthmándú. Dlouhá cesta a nevelký okruh cestujících poskytují autorovi prostor pro líčení dalších událostí i lidských osudů.Na konci této cesty se Paulo setkává s mužem, jenž ho zasvětí do tajemství dávného učení.

  Román Hippík je strhující výpovědí příslušníka generace, která v 60.letech odmítla konformismus rodičů a snila o lepším , svobodnějším životě v míru. 

Kniha byla vydána roku 2018 v nakladatelství Argo a moto knihy je Kdo chce pochopit svět, musí se naučit dívat vlastníma očima.
    Labuti pirka