Aviváž je všestranný společník Aviváž

Aviváž je všestranný společník

 který by vám doma neměl chybět

dle internetu


-.Na praní

Aviváž se dnes hojně používá při praní prádla. Lidská pokožka je čím dál tím víc citlivější a prádlo vyprané s aviváží je více měkké a příjemné na dotek i při samotném nošení. Tento přípravek ale můžeme použít i jiným způsobem.

 - Jednoduché a rychlé sundání tapet. Pokud nastane chvíle na renovaci zdí a rozhodnete se zbavit starých tapet, nemusí se to stát noční můrou. Mnoho lidí se řídí pravidlem postříkat tapetu mýdlovou vodou. Jakmile se však rozmíchá
mýdlo ve vodě, začne okamžitě pěnit a použití takového roztoku se může stát složitější záležitostí. Mnohem jednodušší je rozmíchat obyčejnou aviváž ve vodě v poměru 1:1. Do vzniklého roztoku je možné namočit houbičku, hadřík nebo dokonce váleček a tapety jím namočit. Pro usnadnění se také může použít nádoba s rozprašovačem a celé zdi roztokem postříkat. Nyní stačí počkat pár minut a
můžeme se pustit do strhávání. Staré tapety se odstraní jednoduše a velice lehce

 -Zapomenuté štětce Každý z nás určitě někdy zapomněl umýt štětce po malování. Není nutné hned malířské náčiní vyhazovat a pořizovat nové. Připravíme si roztok z 1 litru vody a 0,5 dcl aviváže. Do vzniklého roztoku použité štětce vložíme a pro lepší účinek necháme roztok působit celou noc. Druhý den jsou štětcejako nové a připravené k dalšímu použití.

 -Obrazovka bez prachu Jedno z nejčastějších míst, kde se prach vyskytuje, je obrazovka televize i jakéhokoliv monitoru. I když prach setřeme, vrátí se zpět během pár vteřin, a to díky statické elektřině, která prach přitahuje. Je tu
však recept, jak se toho zbavit. Vezmeme si aviváž, namočíme do ní hadřík a otřeme obrazovku i s rámy. Obrazovka je vyčištěna a rychlému usazování prachu je konec.

- Eliminace skvrn Fleky jsou všude – na křesle, na sedačce nebo na oblečení. Občas se nám zdá, že jsou nevyčistitelné Aviváž nás však opět vyvede z omylu. Smícháme ji s vodou 1 : 1, nalijeme do rozprašovače a aplikujeme na danou skvrnu. Hadříkem skvrnu přetřeme a necháme zaschnout. Po chvilce místo vyčistíme a nechtěné skvrny zmizí.
 
-Kuchyňské skříňky  Vrchní část kuchyňských skřínek nám často dává při úklidu zabrat. Mastnota z vaření a usazovaný prach vytváří lepkavou vrstvu, které se jen těžce zbavujeme. V tomto případě použijeme neředěnou aviváž. Mastný povrch setřeme hadříkem s touto tekutinou a veškeré nečistoty budou rázem pryč.

 - Zářivá podlaha Aviváž se vyplatí použít i na podlahu. Roztok vody a malého množství aviváže pomůže zbavit šmouh, vrátit lesk a dodat svěží vůni nejedné podlaze. Použít ho můžeme na podlahy vinylové, linolea a jiné podlahoviny na bázi PVC. Nikdy však nepoužíváme na podlahy dřevěné. Opravdu stačí pouze smíchat
trochu aviváže s horkou vodou a vytřít.

- Čistá koupelna Pro perfektní úklid vaší koupelny je aviváž, vzhledem ke své ceně a univerzálnímu použití, opět favoritem číslo jedna. Roztok získaný z 1 dílku aviváže a 2 dílků vody pomůže vyčistit nejen dlaždičky, vanu či záchod, ale prakticky celou koupelnu.

 -Zaseknutý zip Každému z nás se již někdy stala nepříjemnost se zipem. Chcete si zapnout či rozepnout zip, avšak ten se ani nehne. Postačí pár kapek aviváže nakapat přímo na místo, kde je zip v jezdci a pomalu jej rozpohybovat.

Též na připáleniny Připálenin v pekáči nebo v hrnci se můžeme zbavit jednoduchým způsobem. Postačí smíchat 2 litry vody s 0,5 dcl aviváže. Připálenou nádobu necháme zhruba hodinu odmočit. Sami se budete divit, jak nežádoucí a nepříjemné připáleniny zmizí z povrchu.

Úklid bytu Tuto barevnou a zázračnou tekutinu můžete použít snad na všechny
povrchy, které se běžně v domácnosti vyskytují. Stane se nepostradatelným pomocníkem při úklidu, ať už se rozhodnete čistit rámy dveří či oken, nebo se zbavit fleků na různých místech jako například na dveřích, skřínkách či textiliích. Jedná se prakticky o všestranného a nenahraditelného pomocníka  

neznámý autor internetové přílohy, ale stojí za to zkusit...


Labuti pirka